Jakiś czas temu zastanawiałem się nad tą kwestią, ponieważ sam działałem w więcej niż jednym MLMie. Pozornie można jechać na 2 fronty, co się jednym nie spodoba to może spodoba się innym, ale w moim odczuciu to tylko pozorna korzyść co zaraz wyjaśnię.

Można sprzedać więcej produktów z różnych firm (nawet nie w tej samej dziedzinie) i teoretycznie więcej zarobić.

Jeśli chodziło by tylko o sprzedaż własną to z pewnością takie rozwiązanie byłoby bardzo sensowne. Nie mniej jednak Marketing Sieciowy to budowanie struktur, a nie ciągła sprzedaż.

Jeśli działasz w 2 lub więcej MLMach na raz – stajesz się niewiarygodny. Załóżmy, że przedstawiasz komuś plan biznesu jednej firmy. Ta osoba przygląda mu się uważnie po czym informuje Cię, że np. „nie widzę się w sprzedaży kosmetyków”. Ty natomiast wyjmujesz asa z rękawa i przedstawiasz inna firmę zajmującą się np. ubezpieczeniami.

Czy wiesz co świadomie lub podświadomie pomyśli sobie taka osoba o Tobie? Sam nie wiesz czego chcesz, jesteś nastawiony na „szukanie jelenia”, sam nie wierzysz w żadną z firm itp itd. Innymi słowy jesteś niewiarygodny. Nikt w Marketingu Sieciowym nie podąża za niewiarygodnymi i chciwymi osobami.

Możesz oczywiście zmienić swoją firmę i nie ma w tym nic złego. Nowe wyzwania, nowi ludzie itp. Ale jeśli będziesz jedną nogą nadal w poprzedniej firmie to tak jakbyś zmienił partnerkę życiową na inną, a myślami był wciąż ze wcześniejszą. To nie ma sensu.

Jeśli poważnie myślisz o zrobieniu wielkich rzeczy w networku to koncentruj się na jednym. Odetnij się od całej reszty fizycznie i mentalnie. Podejmij decyzję i działaj.

Nigdy się nie poddawaj

Zobacz także