Chciałem się z wami podzielić tym co jest pod słowem „szansa”. Jak rozumiesz to pojęcie? Widzisz, każdy z nas trafia w życiu na pewne szanse, które może wykorzystać. Spotyka osobę, która wydaje się atrakcyjna, intuicyjnie czuje, że powinien zagadać a mimo to odwraca się i wraca do domu. Programuje się sam na osobę nieudolną, która nie umie wziąć życia we własne ręce. I to jest naprawdę smutne.

Wyobraź sobie, że w codziennej rutynie natrafiasz na coś co Cię naprawdę zaintryguje. Czy to jest dziewczyna, szansa biznesowa marketingu sieciowego, czy cokolwiek innego i zaczynasz myśleć intensywnie na ten temat. Możesz założyć, że „i tak się nie uda”, „to zbyt piękne by było prawdziwe” itp., itd. Tak właśnie myślą przegrani. Zwycięzcy podejmują działania.

Bardzo często się nie udaje, ale trzeba próbować dalej. Niektóre osoby patrzące na ludzi nieugiętych z boku myślą sobie wariat, nie ma szans, nie uda mu się. Najciekawsze jest to, że po kilku miesiącach lub kilku latach te same osoby przyjdą do Ciebie i zapytają jak mogą osiągnąć taki sukces jak Ty. Zwycięzcy nigdy się nie poddają.

Jak dostrzec swoją szanse? Wiesz, że każdy z nas ma taki mechanizm odnajdowania i rozpoznawania okazji? Po prostu gdzieś tam w środku wiesz, że to jest ten moment na podjęcie odpowiednich kroków. Niektórzy nazywają to intuicją :) Znam kilka osób po 50tce, które przyznały mi się kiedyś, że w życiu do tej pory kierowały się intuicją. Zdziwilibyście się jakie szczęśliwe życie teraz wiodą.

Jak często spotykasz osoby, które plują sobie w brodę, że nie podjęły kiedyś ryzyka, jak bardzo zmieniło by teraz to ich sytuację materialną, społeczną czy partnerską? Nie dopuść do tego aby w momencie kiedy widzisz swoją szansę – zawahać się.  A to dlatego, że :

„W życiu nie ma nieograniczonej ilości szans…”

Jeśli przepuścisz jedną okazję, może się okazać, że na następną będziesz bardzo długo czekać. A jeśli nawet jeśli zapragniesz wrócić do tego co przeoczyłeś czy przeoczyłaś może się okazać, że rynek jest już nasycony (trzeba ostro walczyć o każdą złotówkę), ta osoba znalazła już innego partnera itp. Innymi słowy – jest za późno.

Z doświadczenia wiem, że ludzie zrobią więcej dla uniknięcia cierpienia niż dla uzyskania przyjemności wiec zastanów się jakie będą Twoje emocje jeśli przepuścisz swoją szansę? Wyobraź sobie, że za 5 lat zobaczysz kogoś kto podjął działanie kiedy Ty się zawahałeś/zawahałaś, żyjącego życiem jakie sam chciałbyś prowadzić, posiadającego spokój ducha, niezależność finansową, cieszącego się wspaniałym zdrowiem i żyjącego w harmonii ze swoją rodziną.

To od Ciebie i TYLKO od Ciebie zależy czy weźmiesz los w swoje ręce i podejmiesz działanie kiedy dostrzeżesz szansę dla siebie.

Nigdy się nie poddawaj

Zobacz także