Czym ono jest? To jedno z praw rządzących psychologią. Jak zapewne wiesz każdy człowiek posiada umysł świadomy i podświadomy. Każdy z nich ma odmienne zadanie i możliwości. Nie będę sie teraz skupiać nad różnicami miedzy nimi. Wierzę, że już znasz tę różnicę. Jeśli tak nie jest możesz to zgłębić w dowolnej publikacji dotyczącej podświadomości. Polecam Bogać się, kiedy śpisz Bena Sweetlanda w ramach dokształcenia.

To nad czym chcę się skupić to świadomość, która jest jakby strażnikiem do podświadomości. Świadomość jest też „karmnikiem” dla podświadomości. Cokolwiek świadomy umysł obserwuje, akceptuje – przekazuje do podświadomości. Jak pamiętasz z prawa przyciągania bardzo ważna jest kontrola tego o czym myślimy.

Jakie to ma zastosowanie w marketingu sieciowym? Odpowiedź to sposób myślenia. Network biznes to koncentracja na założonym celu, trzymaniu się obranego planu i wynikach. Co się stanie jeśli przestaniemy sie skupiać na tych rzeczach, a zaczniemy na tych, których nie pożądamy? Jeśli poznałeś już prawa przyciągania to znasz odpowiedź.

Tu przychodzi nam z pomocą prawo substytucji. Mówi ono, że umysł świadomy nie może jednocześnie myśleć o 2 rzeczach na raz. Od tak. Nie możemy jednocześnie myśleć lub czuć, że jesteśmy we wspaniałym nastroju, a jednocześnie być przygnębionym. Kiedy posiadasz w swoim umyśle jakąś negatywną myśl, możesz ją usunąć, ale w jej miejsce musisz wstawić inną myśl. Możesz w ten sposób zastąpić każdą myśl, która Cię ogranicza w Twojej pracy (strach przed odrzuceniem, niepowodzeniem, niepewność, bieda i co tylko zechcesz tu wpisać).

To jest bardzo ważne jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu. Usłyszysz to od każdej osoby, która osiągnęła sukces w dowolnej branży, nie tylko marketingu sieciowym. Dzięki zastosowaniu tej prostej techniki możemy zmieniać dowolnie przedmiot naszej koncentracji.

Na przykład, jeśli w tym momencie myślisz o obejrzeniu kolejnego filmu, możesz zadać sobie pytanie rodzaju „czy naprawdę chcę obejrzeć ten film? czy mogę zrobić coś innego?” I tutaj za odpowiedź może przyjść np. „Możesz iść zrobić nowy wpis na swoim blogu, dawno go nie robiłeś”. Zmieniasz całkowicie swoją koncentrację, myślisz teraz tylko i wyłącznie o napisaniu wpisu, co chcesz przekazać, jakieś uwagi, przemyślenia itp. Całkowicie zapominasz o tamtej myśli, albo przynajmniej „odsuwasz” ją na dalszy plan przez co jest mało szkodliwa. Tak m.in. doszło do napisania tego wpisu.

Prawo substytucji to inaczej prawo wyboru. Ty i nikt inny wybierasz to o czym myślisz, to do czego dążysz, to co w tym momencie robisz. Twoje myśli kreują Twoją rzeczywistość. Zobacz na przykład wyżej. Zaczęło się od MYŚLI o filmie, zamieniłem to na MYŚL o wpisie na blogu i oto jest wpis.

O czym Ty najczęściej myślisz? Weź życie w swoje ręce. Uruchom swoje myśli na rzeczy, które chcesz osiągnąć. Dostaniesz dokładnie to o czym myślisz. Jeśli nie będziesz kontrolować swoich myśli, a będziesz myśleć o tym czego nie chcesz – to też się zmaterializuje. Dlatego właśnie stosowanie tego prostego prawa jest tak ważne.

Nigdy się nie poddawaj

Zobacz także