To najważniejsze ze wszystkich praw jakie opiszę w tym dziale. To prawo to esencja wszystkiego co najistotniejsze w odnoszeniu sukcesu w marketingu sieciowym i nie tylko. Czym jest to prawo? Jak sama nazwa wskazuje dotyczy ono magnetyzmu, przyciągania. Mówi ono, że nasz umysł jest jak żywy magnes, który przyciąga do Ciebie sytuacje i rzeczy w zależności od tego na jaki „biegun” aktualnie się nastawisz.

Po raz pierwszy zetknąłem się z tym tematem podczas czytania książki jednego z polskich przedsiębiorców, gdzie znalazłem wyjaśnienie pewnych zjawisk, o których myślałem. Czy Tobie też się zdarzało, że myślałeś o kimś i nagle ta osoba dzwoni albo spotykasz na ulicy kogoś kogo dawno nie widziałeś, a ostatnio o nim myślałeś? Czy zdarzyło Ci się pomyśleć o jakiejś piosence, włączyłeś radio i chwile później ta piosenka leciała? Niektórzy przypisują temu etykietę przypadku. Zacząłem zgłębiać ten temat, myśleć o tym i natrafiłem na film „Sekret” (albo jak wolisz film trafił na mnie). Moim zdaniem to najlepsze, współczesne przedstawienie prawa przyciągania w prosty i przejrzysty sposób.

To co mnie się w tych wszystkich prawach podoba, to fakt – czy w nie wierzysz czy nie one i tak działają, na Twoją korzyść lub przeciwko Tobie. Wszystko zależy od tego czy chcesz wykorzystać te prawa na swoją korzyść czy przeciwko sobie. Nie są one też nowym odkryciem współczesnej nauki. Opisywano je już w kilka tysięcy lat temu na manuskryptach, nauczali ich greccy filozofowie, spisano je w Biblii, Koranie.

Film „Sekret” na nowo obrazuje to zagadnienie we współczesnym świetle. Wielu ludzi czyta mądre księgi sprzed tysięcy lat i nie rozumieją ich przesłania. Film zrozumie każdy. W dobie internetu żadna informacja nie jest tajemnicą, mimo to niewielu ludzi zna prawdziwy sekret powodzenia w życiu. Ty zaraz go poznasz.

http://www.megavideo.com/?v=8IU6FLT2

Kiedy już obejrzysz film jestem przekonany, że wywrze na Tobie podobne wrażenie jak na mnie kiedy oglądałem go po raz pierwszy. Zapewne zastanawiasz się od czego zacząć? Kontrola myśli nie jest taka prosta jak by się to mogło wydawać. Spróbuj usiąść na 5 minut w jednym miejscu w bezruchu i nie myśleć o niczym. Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś takich ćwiczeń to możesz mieć z tym problem, bo Twój mózg będzie się opierał zmianom ( z resztą – zawsze się opiera zmianom, taka jego natura ).

Film jest wstępem do tego zagadnienia, wyjaśnia w prosty sposób wiele kwestii. Powstał on na podstawie książki o tym samym tytule, na filmie ciężko jest zrobić notatki, zaznaczać fragmenty itp, więc jeśli chcesz – kup sobie i przewertuj. Osobiście polecam Ci książkę Bogać się, kiedy śpisz Bena Sweetlanda. On z kolei całe zagadnienie nazywa „twórczym umysłem”, podaje on tam wskazówki od czego zacząć w nawiązaniu do prawa przyciągania. Polecam jak zawsze formę papierową. Audio też używam w ramach odświeżenia informacji z książki w czasie jazdy samochodem.

Kiedy już przeczytasz ją i będziesz szukać więcej informacji wtedy napisz do mnie przez formularz kontaktowy. Napisz czego dokładnie szukasz, jaki rodzaj wiedzy Cię interesuje – polecę Ci coś następnego.

W październiku 2009 roku gościł u nas w Polsce Joe Vitale (jedna z osób występująca w filmie). Prowadził niesamowite seminarium o tematyce magnetyzmu, sekretu, prawa przyciągania – obszernie rozwijając temat. Jak zapewne wiesz tego rodzaju spotkania dają 10 razy więcej niż przeczytanie 10 książek w tej tematyce. Niestety swoje kosztują.
Jeśli ktoś jest dobrze obeznany w pobieraniu plików z internetu zapewne zainteresuje go fakt, że seminarium było nagrywane, a dla tych osób, które bardziej wolą kupić gotowca niż błądzić po sieci – link.

O prawie przyciągania mógłbym pisać i pisać, mnożyć przykłady, temat jest obszerny ale zarazem prosty. Sam zacząłem zabawę ( tak zabawę, do tej pory traktuję to jak zabawę ) z tą wiedzą od tego co było na filmie związanego z miejscem parkingowym. Od 7 lat parkuje auto w bardzo zatłoczonym parkingu osiedlowym, często jak wracałem do domu koło godziny 20-22 kiedy to już większość ludzi siedzi w domu i ogląda tv (mam nadzieję, że Ty tego nie robisz) krążyłem 10, a czasem nawet 15 minut zanim znalazłem miejsce parkingowe. Teraz nie dość, że miejsce zawsze jest to w dodatku ciągle to samo. Polecam zrobić to samo zgodnie z zasadami ujętymi w filmie i książkach, nabrać przekonania, a następnie pomóc sobie i innym.

Nigdy się nie poddawaj

Zobacz także