Hej. Dzisiaj pierwsza z wielu lekcji poświęcona technicznym sprawom prowadzenia domowego biznesu opartego o internet. Blog jest podstawowym narzędziem do prowadzenia takiej działalności, ponieważ daje ogromne możliwości, jest banalnie prosty w instalacji oraz obsłudze a do tego całkowicie za darmo Do najważniejszych korzyści jakie będziemy mieli z prowadzenia bloga należy łatwe pozycjonowanie ( „silniki” wyszukiwarek kochają blogi ), pamiętaj, że blog nie jest stroną internetową. To interaktywne narzędzie do porozumiewania się ze swoimi czytelnikami. Wygląda podobnie do zwykłej strony, ale ma o wiele większe możliwości.

Kolejna sprawa godna uwagi to prostota użycia. Instalacja zajmuje mniej niż 5 minut i jest całkowicie darmowa. W filmie poniżej przedstawiłem jak założyć blog za darmo ( taki jak ten na, którym właśnie jesteś ) oraz jak posługiwać się panelem administracyjnym. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania związane z założeniem bloga prześlij je do mnie przez formularz kontaktowy na górze strony.

Część 1/2

Część 2/2

Pamiętaj, że wordpress.com jest serwisem darmowym. Ma on sporo ograniczeń jeśli chodzi o rozbudowę serwisu. Polecam jednak zacząć od darmowego, ponieważ bloga można przenieść z całą zawartością na komercyjny serwer za pośrednictwem kilku kliknięć w 15 minut. Koszty utrzymania serwera są niskie i wahają się od 20-300 zł / rok – w zależności od potrzeb dyskowych.

Nigdy się nie poddawaj

P.S. Kiedy stwierdzisz, że nadszedł czas na założenie własnego, w pełni funkcjonalnego serwisu blogowego do budowania swojej marki, listy w  internecie oraz postawienia pierwszego kroku do rekrutacji w marketingu sieciowym przeglądnij ten kurs (link). Pomoże Ci jak wielu innym przebrnąć przez zawiły proces instalacji bloga krok po kroku.

Zobacz także