Mam dzisiaj dla Ciebie lekcję, która może okazać się dla Ciebie drogowskazem do osiągnięcia sukcesu w MLM. Jak wiesz, często czytuję i słucham wykładów Briana Tracy. W wielu swoich publikacjach pisze :

Żyjemy w najbardziej ekscytującej chwili historii ludzkości, ponieważ znamy już odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się, że jeżeli odkryjemy, co inni ludzie robią w jakiejkolwiek dziedzinie, by osiągnąć sukces, i będziemy robić te same rzeczy, uzyskamy takie same wyniki. Brian Tracy

Postanowiłem to sprawdzić na neutralnym gruncie. Z dala od biznesów, budowania sieci, internetu i MLM.

Kilka dni temu byłem ze znajomymi na torze kartingowym. Mieliśmy się ścigać gokartami (to takie małe samochody z silniami od kosiarki ;) ).Hala przygotowana, tor gotowy, gokarty rozgrzane, rosną emocje związane z przyjacielską rywalizacją. Ruszamy. Pęd powietrza, ryk silnika i ciasne zakręty. Jechałem pierwszy, zrobiłem pierwsze okrążenie, na tablicy wyników na bierząco można sprawdzać kto jak szybko jedzie. Żaden ze mnie rajdowiec, na gokartach jeździłem może parę razy w życiu. Jaki tego wynik? Byłem najgorszy z całej piątki :) Przegrywałem nawet z dziewczyną… (moje biedne ego ;-) ).

Przejechałem kolejne okrążenie i było jeszcze gorzej niż poprzednio. Wtedy wyprzedził mnie jeden z najlepszych na torze, Michał. Pomyślałem, że warto jest sprawdzić na neutralnym gruncie to co mówił Brian Tracy. Zacząłem naśladować Michała. Jechałem za nim i naśladowałem co robi, kiedy hamuje, kiedy skręca, jak pokonuje zakręty. Mimo, że początkowo wydawało mi się, że nie mam szans się za nim utrzymać – zacząłem go doganiać! A nie robiłem niczego innego tylko wzorowałem się na jego jeździe…

Pod koniec wyścigu siedziałem mu „na ogonie” przez cały czas. Ty sposobem… z ostatniego miejsca zająłem drugie. Wojtek, który był pierwszy, pojechał szybciej zaledwie o 0,34 sek, a Michała wyprzedziłem o 0,04 sek. To mógł być włąd w obliczeniach – generalnie ja i Michał, którego naśladowałem pojechaliśmy identycznie.

Następnym razem będę naśladować Wojtka ;-)

Jaki z tej historii płynie morał?

Za cokolwiek się weźmiesz, jakiegokolwiek zadania się podejmiesz – jeśli będziesz naśladować ludzi, którzy osiągają wyniki jakie chcesz mieć i będziesz robić dokładnie to co oni robią, to osiągniesz właśnie takie same wyniki.

To tylko jeden z kolejnych dowodów, że naśladowanie ludzi sukcesu sprawi, że osiągniesz sukces. Zapytaj ich co robili, kiedy byli w Twojej sytuacji. Jeśli Ci powiedzą, że spędzali po 10godzin dziennie na edukowanie się – zrób to samo; jeśli Ci powiedzą, że budowali listy adresowe – zrób to samo; jeśli Ci powiedzą, że nauczyli się wyznaczać sobie cele – zrób to samo, a otrzymasz taki sam rezultat jak oni!

Rozejrzyj się teraz wokół siebie, wokół swojej sieci mlm. Czy osoby, z których bierzesz przykład uzyskują wyniki jakich Ty chcesz? Żyją takim życiem jakie Ty chcesz? Jeśli odpowiedź brzmi tak – gratuluję, jesteś na najlepszej drodze i nie zbaczaj z niej. Jeśli jednak odpowiedź brzmi nie… naucz się myśleć za siebie i podejmij właściwe decyzje gdzie chcesz skierować swoje życie.

Nigdy się nie poddawaj

Zobacz także