Co w zasadzie oznacza dla Ciebie termin rozwój osobisty? Niejednokrotnie jest to najważniejsza rzecz jaką musisz rozwijać. W mojej opinii każdy, kto poważnie myśli o zarabianiu w marketingu sieciowym powinien budować nie tylko sieć ale także i siebie samego. Dlaczego myślę, że jest to ważne? Ponieważ pracując w tej branży narażamy się na wiele nieprzyjemnych emocji jak strach, odrzucenie, zniechęcenie, depresję, poniżenie, frustrację, a czasem także samotność. Emocje są częścią każdego z nas i stanowią pewnego rodzaju sygnał do działania.

Wiele osób kiedy napotyka na negatywną emocję np. ktoś im odmówi zakupu produktu, albo ktoś kogo byliśmy pewni, że dołączy do biznesu, a tego nie robi możemy odczuwać frustrację, zniechęcenie. Jest to nic innego jak sygnał, że coś trzeba z tym zrobić. Natomiast wiele osób robi jedną z dwóch rzeczy. Albo odcina się od emocji (stawia sobie barierę w umyśle aby się odciąć) albo poddaje się tej emocji i wpędza się w depresję, staje się nieproduktywna, staje w miejscu.

Negatywna emocja jest sygnałem do tego, że trzeba poszukać rozwiązania na zaistniałą sytuację. Metod na złagodzenie negatywnych emocji jest wiele z czego sam korzystam z porad Anthonego Robbinsa. Jedną z nich zawarł w swojej książce Nikodem Marszałek „Odrodzenie Feniksa” tzw. słownik transformacji.

W dużym uproszczeniu polega ona na zamianie używanych słów naładowanych emocjami w nieco bardziej łagodne. Na przykład zamiast mówić „jestem wściekły” zamień to na „jestem rozczarowany”; zamiast mówić „czuję się osamotniony” mów „jestem do wzięcia”. Widzisz różnice w dawce emocjonalnej? A przekazuję dokładnie taką samą informację. Serdecznie polecam Ci zapoznanie się z całym słownikiem i pozostałymi zasadami jak poradzić sobie z własnymi emocjami, jak wzmocnić te pozytywne i bardzo osłabić te negatywne.

Kiedy pierwszy raz zetknąłem się z Odrodzeniem Feniksa dosłownie zwaliło mnie z nóg. Wystawiłem nawet tej książce opinię w księgarni Złote Myśli i po dziś dzień widnieje ta opinia na ich stronie promującej tę książkę :)

To w niej zapoznałem się po raz pierwszy z prawem przyciągania i medytacją. Byłem w niezłym szoku jak przyciągnąłem do siebie pewną osobę w paru tygodniach od rozpoczęcia zabawy. Ze względów osobistych nie mogę napisać nic więcej w tym temacie ;-)

Jeśli chodzi o medytacje to pełen szacunek dla autora jeśli faktycznie korzysta z tego co opisuje. Niesamowicie trudna jak dla mnie, ale skłoniło mnie to wszystko do poszukania innego rodzaju medytacji i tak dotarłem do obecnie używanego holosync, ale o tym kiedy indziej.

Generalnie książka fascynująca, wracam do niej bardzo często, już nie formy papierowej, raczej audio do samochodu. Nie mam po prostu czasu na wertowanie 10 raz tego samego papieru :)

Z perspektywy czasu oceniam książkę bardzo wysoko. Zawiera esencje, podstawy i najważniejsze  aspekty przesłań Briana Tracy, Anthonego Robbinsa, Ziga Ziglara oraz Roberta Kiyosaki. Jeśli myślisz poważnie o samorozwoju to ta publikacja jest zdecydowanie dla Ciebie.

Koniecznie ją przeczytaj, ponieważ niewiele jest książek tak poruszających wyobraźnię.

Nigdy się nie poddawaj

Zobacz także