Zapewne wiesz, bądź słyszałeś, że najważniejszą finansową częścią każdego marketingu sieciowego jest tworzenie pasywnego przychodu. Dochodu generowanego z tzw. dźwigni, która stanowi Toja grupa. Niezależnie od tego co wiesz teraz przychód pasywny i dźwignia to w mojej opinii dwie różne rzeczy, a zrozumienie tego może Ci pomóc w odnalezieniu właściwego dla Ciebie MLMu.

Idea dźwigni jest bardzo prosta. Służyć ona ma dźwignięciu wielkiego ciężaru przy wykorzystaniu niewielkiej siły. Jak to wygląda w MLM? Ponieważ w każdym marketingu sieciowym są produkty lub usługi które możesz zaoferować klientom (jeśli nie ma produktów to jest to zwyczajna piramida finansowa uważaj na to – więcej na ten temat tutaj) tworzysz bazę klientów z których otrzymujesz prowizję, dochód. Mam nadzieję, że interesują Cie tylko poważne pieniądze dlatego zastanów się teraz ile razy w miesiącu będziesz musiał sprzedać dany produkt aby zarobić XXXXX złotych?

Możliwości na tym polu są nieco ograniczone choćby tym, że doba ma tylko 24h :) Ponadto jeśli zaprzestaniesz sprzedaży Twoje dochody spadną do zera (nie we wszystkich MLMach jest całkowite zero ale nie będę teraz o tym pisać). Można oczywiście poprzestać na takim dochodzie, ale nie taka jest idea takiego biznesu. Cała zabawa opiera się o stworzenie grupy ludzi, którzy podążą swoim tempem po Twoich śladach. Inaczej rzecz biorąc powielą to co robisz, a nie to co im powiesz żeby robili.

To odróżnia liderów od osób o nieczystych intencjach. Wszak wiadomo, że MLM opiera się na duplikacji. Nie jest to 100% powielenia, to nie biologia w szkole średniej, to są ludzie, a każdy jest inny, ma inne doświadczenia itp. Ok odbiegłem troche od tematu.

Tworząc grupę osób z którymi współpracujesz, osób które pozyskują klientów i osoby do współpracy dla siebie tworzysz dźwignię. Jej zadaniem jest jak już wcześniej pisałem generowanie pasywnego dochodu dla danej grupy. Teraz, dlaczego dźwignia to nie zawsze dochód pasywny? Czym w istocie jest dochód pasywny? Dochód pasywny otrzymywany jest wtedy, gdy raz wykonana praca (akcja, działanie) przynosi ciągłe zyski (źródło Wikipedia).

Załóżmy, że stworzyłeś sporą strukturę, która pozyskuje klientów na firmowe produkty, każdy dostaje swoją działkę prowizji i zarabia określoną kwotę. To jest dźwignia. Teraz następuje krach, kryzys, pojawia się w mediach jakaś anty-reklama dotycząca Twojej firmy,z która współpracujesz, klientów coraz mniej, grupa zaczyna się sypać i trzeba szukać czegoś innego albo zaczynać od początku. To co opisuję może wyglądać na gdybanie jednak kiedyś byłem tego częścią w jednej z firm zajmujących się finansami. Wtedy pojąłem, że grupa, a pasywny dochód to 2 odmienne pojęcia w marketingu sieciowym.

Na szczęście świat idzie do przodu i rozwija się w miarę potrzeb, dlatego powstały firmy opierające się o realny dochód pasywny. Jest ich niewiele. Różnica w działaniu tych firm, a działaniu firm opartych tylko na prowizjach jest taka, że za pozyskanego klienta współpracownicy mają wypłacane tak długo jak korzysta on z ich usług. To jedno z najbardziej fantastycznych rozwiązań z jakimi ja się osobiście zetknąłem.

Przewaga nad zwykłą dźwignią jest ogromna, ponieważ nawet jeśli ktokolwiek z grupy zechce odejść to i tak pasywny dochód z jego już pozyskanych klientów jest wypłacany w strukturę i w efekcie dochody co prawda nie rosną za tą osobę ale pozostają za to na stałym poziomie. Ot co takie dodatkowe zabezpieczenie dla ludzi myślących długoterminowo.

Nigdy się nie poddawaj

Zobacz także