Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś nad tym zagadnieniem? Istniejące firmy MLM nie narzucają Ci czasu jaki masz poświęcać na rozwój działalności więc można to połączyć np. z etatem, ale czy warto?

Moim zdaniem nie warto jest rezygnować z etatu jeśli się go ma i zarazem warto poszukać mało zobowiązującego zajęcia jeśli się go nie ma. Potrzebujesz mieć płynność finansową.

Tworzenie struktur, sieci klientów i rozwój własny wymaga czasu, a osiągnięcie czegokolwiek w życiu wymaga zapłacenia swojej ceny. Tą ceną mogą być pieniądze, czas poświęcony na naukę budowanie relacji, rezygnacja z niektórych przyjemności aby mieć więcej czasu, wcześniejsze wstawanie itp.

Gra jest warta poświęceń, ponieważ zyskasz wiele więcej.

Obecnie znajdujesz się w jednej z kategorii wymienionych poniżej:

1. Pracujesz na etacie i w MLM ( zaczynasz lub rozwijasz sieć powoli ), a chcesz aby wszystko rozwijało się znacznie szybciej np. potrzebujesz przeznaczyć na to więcej czasu – moja rada poparta własnym doświadczeniem – jeśli nawet nie lubisz swojego etatu to rezygnacja z niego jest najgorszym rozwiązaniem. Dlaczego? Sprawa jest prosta. Ponieważ prowadzisz własny biznes, a każdy biznes generuje koszty – potrzebujesz gotówki.

Teraz w grę wchodzi czynnik psychologiczny. Jeśli nie będzie Cię stać na herbatę w czasie spotkania, na opłacenie szkoleń, wyjazdów, a nawet na włożenie czegoś do garnka to jeśli jesteś osobą ambitną, z wyznaczonymi śmiałymi celami pożyczanie się pieniędzy będzie dla Ciebie bardzo upokarzające, demotywujące, hamujące Twoje postępy. Nie pozwól aby do tego doszło. Od tego miejsca do rezygnacji droga jest niezwykle krótka.

2. Pracujesz na etacie + masz znaczne oszczędności i działasz w MLM. W takim wypadku pole manewru jest nieco szersze. Nie ma takiej sytuacji jak opisana wyżej. Mimo to zawsze polecam aby z etatu nie rezygnować, a powodów jest kilka. Przede wszystkim – stałe źródło dochodów, bezpieczeństwo finansowe, psychiczne. Szerszy zakres źródeł kontaktów, jeśli na etacie pracujesz w wieloma osobami to jest to dla Ciebie plus. Możesz to wykorzystać przy budowaniu własnej działalności.

Znam osoby, które nawet pomimo osiągnięcia znacznych sukcesów w MLM bardzo długo rozstawali się ze swoim dotychczasowym etatem lub klasycznym biznesem. Generalnie osoby osiągające przychody z MLM przekraczające te z etatu przez 2-3 kolejne miesiące – rezygnują z niego i poświęcają więcej czasu na rozwijanie biznesu i pomaganie innym rozwijać ich biznes.

3. Działasz jedynie w Marketingu Sieciowym, odnosisz znaczne sukcesy od samego początku. Takich osób nie ma wiele, często posiadają spore doświadczenie życiowe, handlowe, sprzedażowe, mają dobre zaplecze. Osobom takim udaje się często uzyskać znaczące dochody dlatego nie myślą o etatach tylko skupiają się na biznesie i jeśli Ty jesteś taką osobą, koncentruj się wyłącznie na MLM.

Osoby z tej trzeciej grupy najczęściej są proszone o wychodzenie przed publiczność, są wskazywane jako te co odnoszą szybkie sukcesy i udowadnia się w ten sposób, że „da się to zrobić”. Jest to z pewnością bardzo budujące. Podświadomie widzowie myślą „jeśli ten nauczyciel, ta pielęgniarka, ten przedstawiciel handlowy może to zrobić, dlaczego nie ja?”. Wszystko się zgadza, jest to możliwe, ale pamiętaj, że tak jak w życiu tak i w biznesie nie wygrywa ten kto jest najszybszy tylko ten co dobiega do końca. Większość ludzi osiąga swoje pozycje powoli i nie ma w tym nic złego. To nie wyścig. Nie poddawaj się.

4. Działasz w kilku MLMach na raz. Tutaj rozpisywać się nie będę, ponieważ to rozwiązanie ma parę wad przewyższających korzyści. Całość została opisana tutaj.

Chciałbym tutaj zaznaczyć, że te grupy to efekt moich doświadczeń i własnych przemyśleń. Nie wiem czy one będą najlepsze właśnie dla Ciebie, ale według mnie są to rozwiązania rozsądne.

Nigdy się nie poddawaj

Zobacz także