Kiedyś wyobraziłem sobie sytuację kiedy przystępując do firmy MLM nie masz sponsora, co byś wtedy zrobił ? W moim przypadku akurat niewiele by się zmieniło, ponieważ kiedy zaczynałem przygodę z marketingiem sieciowym, mój sponsor, rozkręcał wtedy własną firmę, nie miał dla mnie kompletnie czasu, a nawet jakby go znalazł to i tak był tam zaledwie 2 tygodnie dłużej i dla niego to był także pierwszy MLM.

Opiekowały się mną osoby z upline’a od czasu do czasu poświęcając trochę czasu na zamienienie dwóch słów, a tak tylko szkolenia, szkolenia, szkolenia. Czasem sponsor dzwoni i mówi co trzeba zrobić, ale przecież podobno w marketingu sieciowym nie masz szefów, prawda? Mnie takie zachowanie trochę irytowało. Jeśli i u Ciebie tak to wygląda, jestem przekonany, że sponsor Ci nie jest potrzebny. Powtarza w kółko jak trzeba robić pewne rzeczy dobrze, aby się trzymać niekiedy już nie działającego systemu, sam często nic w tym kierunku nie robi.

Czy sponsor jest Ci potrzebny? Widzę to w ten sposób : na początku jest Ci potrzebna osoba, która będzie odpowiadać na Twoje pytania, pomoże Ci na początku jeśli będziesz tego chciał, przekaże Ci potrzebne informacje i ogólnie nakreśli sytuację, ale na tym koniec. Nie masz nad sobą szefa, pamiętasz? Jeśli zaczynasz, wyciśnij swojego sponsora jak przysłowiową cytrynkę. Dowiedz się ile możesz w jak najkrótszym czasie. Zapisuj sobie pytanie jakie wpadną Ci do głowy i pamiętaj, że głupie pytania to te, których nie zadasz. Dążysz do tego aby stać się samodzielnym.

Jeśli uważasz, że do działania potrzebujesz sponsora to chciałbym porównać analogiczną sytuację do programu partnerskiego dostępnego na stronach internetowych niektórych firm, które poza codzienną sprzedażą swoich produktów dają szansę innym osobą sprzedawać ich produkty na zasadzie prowizyjnej. Możesz trafić do takiego programu za pośrednictwem linku na stronie osoby, której możesz nigdy nie poznać, a staniesz się jego kolejnym poziomem. Szkolenie dostaniesz w formie e-maili oraz linków do dokumentów informacyjnych i innych potrzebnych materiałów, które zostały dla Ciebie przygotowane przez firmę od programu partnerskiego. Kim tutaj dla Ciebie jest sponsor? Ciekawe prawda?
W marketingu sieciowym do sponsora przynajmniej zawsze możesz się odezwać, znasz jego imię, numer telefonu i na 99,9% znasz go osobiście, wiesz jak wygląda.

Kogo zatem potrzebujesz w działaniu MLM i nie tylko? Mentora. Rozwinę to zagadnienie w kolejnym artykule.

Zobacz także