Pytanie wydaje się takie proste, ale jak się zastanowić prostym nie jest. Pomyślałaś teraz pewnie o swoim produkcie i zastanawiasz się czy to jest ta prosta odpowiedź. W mojej opinii nie jest to poprawna odpowiedź. Zanim jednak odpowiem Ci na to pytanie…

Pozwól, że opowiem Ci pewną historię dotyczącą moich początków w marketingu sieciowym. Mój bliski przyjaciel zaprosił mnie na dwudniowe szkolenie biznesowe, które miało na celu między innymi zaprezentowanie produktu tej firmy i szansę na biznes. Kiedy zobaczyłem pod koniec spotkania ile można zarobić dzięki współpracy byłem w takim szoku, że miałem spory problem z zaśnięciem tego dnia. Wszystkie marzenia jakie kiedyś miałem i porzuciłem, zakopałem głęboko – i nagle wypłynęły na wierzch. Uwierzyłem, że mogę je osiągnąć.

Widzisz ani słowem nie wspomniałem o produkcie, ponieważ w moim odczuciu działając w marketingu sieciowym i przedstawiając komuś szansę na biznes – sprzedaję właśnie marzenia.

Produkty same w sobie powinny mieć coś co Cię ekscytuje. Może to być cena, jakość, dostępność. Cokolwiek. To był jeden z powodów dla których zrezygnowałem z tamtego marketingu sieciowego kilka lat temu. Produkty jakie oferujesz muszą być akceptowane przez Ciebie jako osobę. Musi być w nich coś co Ci się podoba – w innym wypadku nikt ich od Ciebie nie kupi.

Jeśli sprzedaję marzenia to możesz pomyśleć, że produkty czy usługi też sprzedaje i masz rację. Nie znam szczegółów dotyczących Twojej firmy, ale każdy marketing sieciowy jaki do tej pory poznałem opiera się o to aby dużo osób zrobiło niewielką robotę (pozyskało kilku – kilkunastu klientów) i budowało grupę. Główna siła marketingu sieciowego to właśnie budowanie sieci.

W takim układnie mam więc do Ciebie pytanie : lepiej jest się nauczyć sprzedać produkt czy sprzedać biznes?

Wyobraź sobie, że posiądziesz odpowiednie umiejętności jak przeprowadzić prezentacje swojego biznesu, jak zwiększyć swoją efektywność z 10 do 70% osób zapisujących się do Twojej grupy. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak to wpłynie na prędkość osiągnięcia Twoich celów? To niesamowite, że tak niewiele osób ma świadomość tych zasad, a jeszcze mniej je w ogóle stosuje.

Przygotowuję właśnie poradnik, który szczegółowo opisze jak to wdrożyć w czasie krótszym niż 1 dzień. Prawdopodobnie umieszczę go w autoresponderze gdzie będzie możliwość jego obejrzenia.

Nigdy się nie poddawaj

Zobacz także