Kiedy przeczytałem wywiad przeprowadzony na łamach Network Magazynu nie mogłem wyjść z podziwu jaką wiedzę i szacunek do tego rodzaju biznesu mają jedni z najbogatszych ludzi na tej planecie. Co ciekawe, żaden z nich nie osiągnął swojego sukcesu w marketingu sieciowym, a mimo to polecają go wszystkim osobom, które chcą zmienić swoje życie. Dlaczego ?

Według Kiyosakiego większość szkół przygotowuje ludzi do tego aby byli czyimiś pracownikami, specjalistami pracującymi na własny rachunek albo obejmowali wysoce płatne stanowiska w wielkich korporacjach. Co jednak z osobami, które pragną założyć i prowadzić własny biznes?

Robert poleca marketing sieciowy, ponieważ „jest to system idealnie nadający się dla tych, którzy chcą się zmienić i zdobyć niezbędne umiejętności oraz wyrobić w sobie odpowiednią postawę, aby móc odnieść sukces w kwadrancie BProwadzenie własnego biznesu jest trudne, dlatego właśnie większość osób pracuje na etacie lub pracuje na własny rachunek jako specjalista (np. dentyści, projektanci stron internetowych, fotografowie itp. czyli ludzie pracujący na zlecenie).

„Jedną z ważniejszych umiejętności wymaganych w każdym biznesie z  kwadrantu B są zdolności przywódcze. Czy potrafisz pokonać swój strach oraz sprawić, żeby inni zapanowali też nad własnym, aby można było wykonać powierzone zadanie?” Robert Kiyosaki

Biznes działający na zasadzie marketingu sieciowego jest biznesem w kwadrancie B, ponieważ spełnia kilka  kryteriów, które są ważne w przypadku każdego innego biznesu lub inwestycji. Te kryteria to:

1. Dźwignia finansowa. Czy mogę wyszkolić innych ludzi, aby dla mnie pracowali?

2. Kontrola. Czy mam prawnie chroniony system, który należy do mnie?

3. Kreatywność. Czy biznes ten pozwoli mi być kreatywnym i rozwinąć mój osobisty styl oraz talenty?

4. Możliwość rozwoju. Czy mój biznes będzie mógł rozwijać się w nieskończoność?

5. Przewidywalność. Czy rozwój mojego biznesu jest przewidywalny, jeżeli będę robił to, co do mnie należy? Jeśli odniosę sukces i będę rozwijał biznes, czy mój przychód będzie rósł wraz z moim sukcesem i ciężką pracą?

Zawsze podobały mi się wypowiedzi Roberta dotyczące prowadzenia własnego biznesu, ponieważ bez owijania w bawełnę trzyma się prawdy i konkretów. Wspomina także o większych ulgach podatkowych dla ludzi, którzy pracują w systemie marketingu sieciowego po godzinach, poza swoją dotychczasową pracą.

Porusza też dobrze znany mi temat otaczania się odpowiednimi osobami. Środowisko w jakim teraz jesteś determinuje prędkość z jaką będziesz poruszać się do przodu. Często jest tak, że Twoi najbliżsi przyjaciele będą Cię hamować, ponieważ zostali przygotowani do życia jako pracownicy. Nie ma w tym nic złego, ale jeśli chcesz zwiększyć prędkość z jaką osiągniesz swoje cele to w mojej opinii trzeba przebywać częściej z ludźmi o podobnym sposobie myślenia i podobnym systemie wartości.

Ile sobie dajesz czasu na osiągnięcie sukcesu w biznesie marketingu sieciowego? Ile czasu potrzebujesz aby zbyć odpowiednie umiejętności, odpowiednią wiedzę? Kiyosaki dał by sobie 5 lat. Jak słusznie zauważył – marketing sieciowy, biznes tego rodzaju będzie w Ciebie inwestował nawet jeśli Ty nie zaczniesz od razu osiągać wyników. „W świecie marketingu sieciowego dopóki chcesz inwestować swój czas, większość firm będzie razem z Tobą pracowała nad Twoim rozwojem. W końcu oni chcą, abyś to Ty dostał się na szczyt.” Systemy w marketingu sieciowym są już wypróbowane i sprawdzone, co pozwala Ci od razu zacząć działać.

Co takiego o marketingu sieciowym mówi Donald Trump?

Według niego potęga marketingu sieciowego polega na braku reklamy. To osoba rozpoczynająca współpracę będzie reklamować swój produkt. Nie poleca jednak zabawy w budowanie jakiegokolwiek biznesu (sieciowego lub klasycznego) jeśli nie ma się dużych ambicji.

Przestrzega także przed tworzeniem wybujałych kampanii, składaniu pustych obietnic i najogólniej mówiąc – kłamaniu na temat firmy i produktu jaki oferuje, ponieważ można zostać pociągniętym do odpowiedzialności za swoje słowa. Zaleca także upewnić się, że dany produkt czy usługa jest wart poświęcenia się inaczej będziesz się energicznie kręcić w miejscu.

Donald Trump zgadza się także z Robertem w kwestii opuszczenia swojej strefy komfortu, zapłaceniu koniecznej ceny aby osiągnąć to czego się pragnie w marketingu sieciowym i zaleca dać sobie na to odpowiednią ilość czasu. Wspomina też o wierze we własne siły i możliwości. Przed podjęciem decyzji o współpracy poleca zapoznanie się ze wszystkim na temat tego, czego zamierzasz się podjąć. Zawsze ma się do czynienia z konkretami i zagadnieniami mniej namacalnymi, jednak sukces nie jest zupełną zagadką i to także dotyczy marketingu sieciowego.

Na koniec Donald Trump dodał : Przeprowadź należytą analizę rynku, a potem skup całą energię na swoim produkcie. Prawdziwy entuzjazm trudno pokonać, więc będziesz miał duże szanse powodzenia.

Z mojego punku widzenia to niesamowite jak wiele te osoby robią dla naszej branży w kwestii edukowania światowej społeczności o charakterze biznesu jakim jest marketing sieciowy.

Nigdy się nie poddawaj

Zobacz także