Pytanie niby proste ale czy na pewno? Zastanów się przez chwilę. Chcesz wznosić na wyżyny swoją firmę MLM, wychwalać jej produkty i system biznesu, robić z niej „bożka” czy też może współpracujesz z nią w celu zarobienia DLA SIEBIE pieniędzy?

Poruszam ten temat, ponieważ wiele osób uważa, że to jest droga do sukcesu – promocja własnej firmy. Wklejają w różne miejsca w internecie lub wysyłają pocztą różnego rodzaju informacje mówiące jakie to mają wspaniałe produkty w swojej firmie albo jak można świetnie zarobić jeśli się do nich przyłączysz… Znasz to ?

Nic bardziej błędnego. Ta strategia – po prostu nie działa. Dlaczego? Ponieważ jest to krótko mówiąc tandetna reklama i spam. Kto w dzisiejszych czasach kupuje gazetę, ogląda telewizję, przegląda forum internetowe aby oglądać reklamy?? Taką reklamą działasz na własną szkodę, jeśli robisz coś podobnego to najlepiej tego zaprzestań. Nikt nie lubi i nie szanuje spamerów.

Niektóre firmy marketingu sieciowego dają możliwość wykupienia „własnej strony internetowej”, gdzie można poczytać o produktach, o biznesie i znaleźć kontakt do Ciebie. Teraz mam pytanie do Ciebie, kto wejdzie na taką stronę? Jeśli masz chociaż blade pojęcie o tzw. pozycjonowaniu stron to dobrze wiesz, że nikt. No chyba że komuś wyślesz do niej link i będziesz jak już pisałem wyżej zwykłym spamerem.

Stosowanie tego typu stron z punktu widzenia TWOICH zarobków mija się z celem. Strony te są jedynie informacją o firmie i produktach, informacją, której Twoi klienci nie szukają. Zakładam też, że Twoja strona nie ma statystyk odwiedzin, bo większości dystrybutorów pokazywałby zero odwiedzin. A cały ruch jaki wygenerujemy na tej stronie promuje nikogo innego jak firmę MLM.

Nie możesz patrzeć na to co robi 99% innych dystrybutorów pod płaszczykiem duplikacji. Zapytaj ich co taka strona im dokładnie daje. Marketing sieciowy to poważny biznes – proś o szczegóły. Ile osób przewinęło się przez stronę, ile osób zostało klientami, ile osób zostało współpracownikami i w jakim okresie czasu to miało miejsce.

Ponadto jeśli faktycznie jakiś znikomy % ludzi trafia na tego typu strony to jaka jest szansa, że trafi właśnie na Twoją skoro masz taką konkurencję? Te strony się niczym od siebie nie różnią, nie promują Ciebie i nie powiększają Twojej listy kontaktów. Nie masz żadnego wpływu na to co Twoi klienci zobaczą na takiej stronie.

Generujesz ruch na główną stronę swojej firmy, a to duży błąd. Minęło sporo czasu zanim to zrozumiałem. Zrozumiałem, że jest pewien rodzaj strony, której promowanie daje ogromne korzyści mnie, a może także dać i Tobie jeśli z tego skorzystasz. To powinna być strona, którą każdy powinien zobaczyć jako pierwszą zanim pójdzie gdziekolwiek dalej po linkach.

Taka strona nazywa się „lead capture page” albo „squeeze page”. Taka strona będzie zapisywać nowe kontakty dla Ciebie, do których możesz dla przykładu zadzwonić i zacząć budować relację albo (co bardziej polecam) stosować na nich działający marketing.

Innymi słowy trzeba zacząć używać SKUTECZNEGO marketingu. To jest takiego, który będzie wzbudzał w czytelniku emocje, odwoływał się do nich, a nie do logiki. Sprawić aby chciał wiedzieć więcej na temat na który czyta, aby zakupił produkty, o których mu piszesz, aby dołączył do biznesu, o którym tyle wiesz.

Po pierwsze : ta strategia jest bardzo skuteczna, ponieważ większość ludzi podejmuje decyzje na bazie swoich emocji. Większość czyli 99%. Niektórzy twierdzą, że 100% – niemniej jednak pokazuje to, że ludzie kierują się emocjami a nie logiką. To właśnie trzeba wykorzystać przy tworzeniu strony w internecie.

Po drugie : ta strona musi być krótka. Najlepiej jeśli mieści się na ekranie w całości. Cały myk polega na skupieniu uwagi na słowach tam zawartych, których zadaniem jest odwołać się do emocji, zainteresować i dać jej podjąć decyzję. Są tylko dwie rzeczy jakie można zrobić na takiej stronie : 1. zostawić adres e-mail i otrzymać to o czym jest mowa 2. opuścić stronę.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat efektywnego marketingu pobierz darmowy poradnik napisany przez Piotra Majewskiego, który jest jedną z najlepszych osób zajmujących się marketingiem on-line. Poradnik można znaleźć tutaj.

Efektywność takiej strony (ilości i jakości osób wpisujących się na listę) można podnieść poprzez zastosowanie krótkiego filmiku video. Jeśli ktoś zobaczy Cię na video czuje się jakby już Cię znał. Nie jesteś już anonimową postacią, która napisała parę linijek na stronie. Takie osoby widzą i czują jaka jest Twoja wiedza, jak bardzo lubisz ludzi, jak bardzo lubisz uczyć, jak dobry w tym jesteś.

Najlepsze jest to, że podobnie jak stworzenie strony internetowej, o której pisałem wyżej jest banalnie proste (obecnie nawet emerytowany laik sobie z tym poradzi) podobnie proste jest stworzenie i promocja video. Wgranie tego do internetu i wklejenie gdziekolwiek później zajmie 10 min jeśli nie masz wprawy…

To czego wielu ludzi nie rozumie to potęgi drzemiącej w stronach przechwytujących typu lead capture page. Strona taka powinna być Twoją pierwszą częścią kampanii marketingowej. Kiedy już będziesz to mieć wtedy jest dobry czas na to, aby zacząć budować branding, wtedy jest dobry czas na to aby skierować te osoby na stronę internetową swojej firmy MLM aby mogli uzyskać nieco informacji na temat firmy w której działasz zanim do nich zadzwonisz. Wtedy jest czas aby skierować ich na własną stronę internetową imienazwisko.pl itp.

Wielu ludziom wydaje się, że korzystanie z tego typu rozwiązania w internecie wymaga niebagatelnych umiejętności przy tworzeniu stron internetowych, znajomości kodu html, skryptów i innych informatycznych głupot na, które trzeba by poświęcić kilka miesięcy aby je poznać, zrozumieć i zastosować.

Obecnie jest to tak prost jak założenie darmowego konta pocztowego na onet.pl Jeśli potrafisz to zrobić to gwarantuję Ci, że potrafisz zrobić stronę internetową, potrafisz stworzyć bloga, potrafisz zarządzać domeny internetowe, korzystać z tego wszystkiego i to absolutnie ZA DARMO.

Aby jeszcze bardziej uprościć sprawę jestem właśnie na etapie tworzenia ( a być może jak to właśnie czytasz – wszystko działa już pełną parą) poradnika dla swojego zespołu, w którym zawieram informacje dotyczące jak krok po kroku tworzyć strony internetowe za darmo, w jaki sposób wykorzystywać autorespondery, jak wgrywać filmy itp. Wiadomo – nie rozdwoję się, nie mogę każdemu doradzać w tej samej chwili. Mogę natomiast poświęcić swój czas na opisanie tego szczegółowo jeden raz i później udostępnić swojemu zespołowi.

W końcu chodzi o to aby pracować mądrze, a nie ciężko.

Nigdy się nie poddawaj

Zobacz także