Hej! Dzisiaj chcę się z wami podzielić pewną ciekawostką, o której dowiedziałem się z książki Joe Vitale „Hipnotyczny marketing”. Mianowicie pisze on między innymi o tym co przyciąga media (telewizja, radio, prasa itp) ZAWSZE. Zastanowiłem się czy mogę te 3 sposoby wykorzystać w marketingu sieciowym i rezultaty były naprawdę ciekawe :)

Oto te rzeczy, które tak hipnotyzują media :

-niemowlęta, dzieci
-zwierzęta domowe
-kobiety

Tu nawet nie chodzi o same media, każdy normalny człowiek reaguje na te 3 aspekty. Są to aspekty do przyciągania rozgłosu. Pamiętasz może reklamy Axe? Niekoniecznie telewizyjne :) U mnie w Krakowie często widywałem kobiety skąpo ubrane chodzące po rynku z ulotkami w towarzystwie rzeszy „fanów” :) Ktoś mógłby powiedzieć, że to seksistowskie i pewnie miałby rację, ale taka jest ludzka natura.

To co dalej zrobiłem z tą informacją to zastanowiłem się jak mogę to wykorzystać dla swoich potrzeb. Zrobiłem listę sposobów gdzie mogłem połączyć noworodki, kobiety i zwierzęta domowe z biznesem MLM. Z pośród nich wybrałem kilka i czasami stosuję w rozmowie.

Kobiety. Jeśli rozmawiam z jakimś facetem, o którym wiem, że nie jest żonaty i dzieciaty to nawiązuję do tego mówiąc coś w rodzaju „u nas w firmie są naprawdę wspaniałe kobiety, prawdziwe liderki, które zawsze chętnie wspierają swoje zespoły„. Można wtedy zauważyć ciekawe reakcje u rozmówcy ;)

Nie wiem czy wiecie ale wg. Zygmunta Freuda 95% z rzeczy jakie słyszymy w dorosłym życiu najpierw kojarzą się nam z sexem. Nie mniej jednak ten człowiek miał trochę szajbę na tym punkcie dlatego wnioski pozostawiam wam pod rozwagę ;)

Większość osób osiągających wysokie pozycje w MLM to mężczyźni. Nie będę się teraz rozwodzić nad tym dlaczego tak jest, ale chce abyś się zastanowił/ zastanowiła nad tym jak to można wykorzystać. Weź pod uwagę to co opisałem wyżej odnośnie kobiet i wykorzystaj to.

Jeśli jesteś facetem – rekrutuj jak najwięcej kobiet – to przyciągnie mężczyzn.
Jeśli jesteś kobietą – wykorzystaj to że nią jesteś w sposób najwygodniejszy dla Ciebie.

Niemowlęta, dzieci. Tutaj już bez podziału na płeć, jeśli wiem, że ktoś ma dzieci przedstawiam korzyści wynikające ze swobody czasowej. Mówię coś w rodzaju „wiele z pośród osób w firmie działa ponieważ chce zapewnić swojej rodzinie dobrobyt i móc im poświęcić więcej czasu. Są osoby, które nie widziały jak ich dzieci dorastają i dopiero po paru latach ciągłego uganiania się za pieniądzem zrozumieli, że nie tędy droga i zaczęli poszukiwania rozwiązania, które dało by im czas i pieniądze. Teraz są szczęśliwi i opowiadają o tym przy każdej okazji

Zwierzęta domowe. Do tego tematu nie udało mi się wymyślić niczego sensownego co można by wykorzystać w biznesie MLM. Większość z tego typu pomysłów to wzbudzenie litości i współczucia, chęć niesienia pomocy. Zdjęcia ze schronisk, zdjęcia szczeniaków, zdjęcia i reportaże o bestialskim katowaniu zwierząt domowych. Tego w mediach jest cała masa ale w networku nie widzę zastosowania. Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł, pozostaw go w komentarzu, może ktoś skorzysta :)

W książce Joe Vitale jest tego dużo więcej, wystarczy przeczytać – serdecznie polecam.

Nigdy się nie poddawaj.

Zobacz także